Комунальне підприємство "Тернопільводоканал"

25.08.2017

Зміни в порядку надання житлових субсидій

30 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).
Внесеними змінами передбачено:


– розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.


Якщо працездатна людина не працює, не стоїть на обліку в центрі зайнятості та не має задекларованих доходів, то її доходи розраховуються на основі двох розмірів прожиткових мінімумів - 3368 грн.


Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший- другий квартали поточного року.
У разі наявної заборгованості з оплати послуг, яка прострочена понад два місяці, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається про що управління соціальної політики інформує особу.
Перерахунок невикористаних сум субсидій проводиться відповідно до “Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо-та електропостачання для індивідуального опалення”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016р №534 ( із внесеними змінами Постановою КМУ №300 від 26.04.2017року.)


Відповідно до пункту 2 вищезгаданої Постанови розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться виробниками/виконавцями послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, газо- та електропостачання у разі використання природного газу/ електричної енергії для індивідуального опалення станом на 1 травня нового неопалювального сезону за особовим рахунком споживача — громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний сезон, що закінчився.


Розрахунок невикористаної суми субсидії проводиться надавачем послуг у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня нового неопалювального сезону обліковується переплата за послугу.


Невикористана сума субсидії згідно пункту 41 визначається як різниця між загальною сумою нарахованої субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого постачання холодної води (гарячої води, водовідведення) за останній період отримання субсидії та загальною вартістю спожитих послуг з централізованого постачання холодної води (гарячої води, водовідведення) за останній період отримання субсидії.


Пунктом 7 даної Постанови передбачено, що переплата за особовим рахунком одержувача субсидії (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) зменшується на розраховану невикористану суму субсидії.

Читати 372 разів